Temperatūra Jēkabpilī -°;
Jaunumi
SIA “Jēkabpils siltums” ir gatavs uzsākt apkures sezonu

SIA “Jēkabpils siltums” ir gatavs uzsākt apkures sezonu

Notikumi / 17:12, 5.Oktobris, 2023 / Autors: Jēkabpils Siltums / Skatīts: 298 reizes

SIA “Jēkabpils Siltums” ir gatavs jaunajai apkures sezonai. Kā informēja uzņēmuma valdes loceklis Raits Sirmovičs, labā tehniskā kārtībā ir visas esošās katlumājas jaudas un gatavojoties jaunajai sezonai, pārbaudīti arī siltumtīkli. Iepirkts arī kurināmais- šķelda. Šķeldas cena šogad ir samērā laba, zemāka nekā cerēts, tādēļ problēmu šajā ziņā neesot. Uzņēmums šķeldu iepircis pirmajam pusgadam, tāpat kā pērn. Kā uzsver R. Sirmovičs, šāda prakse pierādīja, ka tā ir izdevīgāk un drīz tiks pirkta šķelda arī nākamajam pusgadam, jo šobrīd šķeldai ir lēta cena, tādēļ uzņēmums drīzumā to plāno iepirkt arī sezonas otrajai pusei. Vēl nav iepirkta gāze, bet tam vēl pietiek laika, jo sākotnēji apkurei gāze netiek izmantota, gāzi lieto pie zemām temperatūrām maksimuma stundās.

No 1.oktobra  “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas tarifs ir otrs zemākais valstī

SIA “Jēkabpils siltums” apkures tarifs uz jauno apkures sezonu ir zems- apkures tarifs klientiem ir 63,61 EUR/MWh par megavatstundu, kas ir viens no zemākajiem  tarifiem valstī. Uzņēmuma vadība cer, ka līdz ar šo salīdzinoši zemo tarifu,  klientiem nebūs problēmu veikt savlaicīgus norēķinus par saņemto siltumapgādes pakalpojumu.

Pēc noteiktā grafika notiek divu jaunu katlumāju būvniecība

Oktobrī turpinās SIA “Jēkabpils siltums” divu jaunu katlumāju būvniecība. Ķieģeļu ielā katlumāja būs ar jaudu 1,5 megavati, objekts jānodod līdz 1.novembrim. Savukārt Tvaika ielas katlumājā jauda būs 10 megavati, objekts jāpabeidz līdz šī gada 29.decembrim. Sākumā katlumāja nedarbosies ar pilnu jaudu, vispirms notiks izmēģināšana. Jaunajā Tvaika ielas katlumājā darbi izpildīti par 60% , atvests apkures katls no Austrijas. Katls sastāv no trim daļām (sekcijām) un smagākā katla daļa sver kopumā ap 50 tonnām. Ņemot vērā katla iespaidīgo svaru, katls tika atgādāts ar speciālu transportu un katlumājā ievietots caur katlumājas augšējo daļu. Atvestas arī citas lielākās iekārtas, kuras ir paredzētas jaunajā Tvaika ielas katlumājā - dūmgāzu kondensators un elektrostatiskais filtrs. Līdz ar to visas pamatiekārtas būs nokomplektētas un atliks darboties, lai tās sasaistītu kopā- tā informē R. Sirmovičs.

Izbūvētas jaunas katlumājas Kūku ciemā un Spuņģēnu ciemā

Atbilstoši 24.augusta Jēkabpils novada domes sēdē pieņemtajam lēmumam, ar šo apkures sezonu SIA “Jēkabpils siltums” uzticēts nodrošināt sabiedriskos centralizētās siltumapgādes pakalpojumus arī Kūku pagasta Kūku ciemā un Krustpils pagasta Spuņģēnu ciemā. R. Sirmovičs informēja, ka Kūku ciemā apkuri nodrošinās ar esošo šķeldas katlu.  Savukārt Spuņģēņos uzstādīti divi jauni granulu katli un drīzumā varēs izmēģināt siltuma ražošanu. Jāpiebilst, ka Kūkās un Spuņģēnos siltumenerģijas tarifs būs tāds pats kā Jēkabpils pilsētā, SIA “Jēkabpils siltums” apstiprinātais siltumenerģijas tarifs- 63,61 EUR/MWh. Pirms apkures sezonas sākuma uzņēmumam vēl tika uzticēts tehniski sakārtot divas katlumājas Antūžos pie skolas un Variešos. Tur darbi vēl notiek, bet apkuri pēc nepieciešamības nodrošināt tas netraucēs.

SIA "Jēkabpils siltums"

 

 

 

Ieteikt citiem: